Technologia - Szyby

Szczególna rola szyb

Technologia

Szyby

We wszystkich naszych oknach standardem jest szyba termoizolacyjna.

Szczególna rola szyb

Podstawową funkcją pełnioną przez  szybę  w oknie jest umożliwienie dostępu światła naturalnego do wnętrza budynku, zapewnienie widoczności otoczenia zewnętrznego oraz połączenie przezierności z estetyką. Podwójne szyby (jednokomorowe) wersji podstawowej składają się z dwu tafli Planibel połączonych za pomocą ramki dystansowej, a  w przestrzeni międzyszybowej znajduje się powietrze lub gaz.
We wszystkich naszych oknach standardem jest szyba termoizolacyjna Thermobel  posiadająca współczynnik przenikania ciepła U=1,0 W/m2K

Główną funkcją szyb Thermobel  jest izolacja termiczna ograniczająca straty ciepła przez szyby, a  nowa generacja oszklenia izolacyjnego szkłem z naniesioną powłoką Sunergy, Planibel Low-E pozwala na pięciokrotne zmniejszenie strat energii w stosunku do pojedynczej szyby. Bardzo szeroka oferta szkła daje możliwości tworzenia dowolnych kombinacji i różnych połączeń szyb specjalnych w zespolone zestawy szybowe. Zamieniając jedną z  szyb na inną, można wprowadzić dodatkowe opcje np. wzmocnienie izolacyjności cieplnej, ochronę przed działaniem promieni słonecznych, wzmocnienie bezpieczeństwa lub ozdobienie szyby. Możemy więc zaproponować Państwu okna wyposażone w szyby, które będą spełniać wszystkie oczekiwane przez Państwa parametry zarówno techniczne jak i wizualne i estetyczne.


 

W naszej ofercie dostępne są  różne rodzaje szkła:

Szkło  dźwiękochłonne Stratophone
          
Szkło  dźwiękochłonne Stratophone - polecane
w obiektach gdzie nadmierny hałas jest uciążliwy dla mieszkańców. Jest to szkło laminowane, dźwiękochłonne, monolityczne. Składa się  z dwu tafli sklejonych dwoma lub więcej warstwami dźwiękochłonnej folii poliwinylbutarylowej (PVB). Stratophone w szybie zespolonej jest również stosowany do izolacji cieplnej i dźwiękowej Phonibel. Szyby dźwiękochłonne powinny charakteryzować się jak największym współczynnikiem  tłumienia hałasu  Rw (dB)

Szkło  antywłamaniowe  Stratobel
          
Szkło  antywłamaniowe  Stratobel - polecamy szczególnie do banków, firm, szkół i wszędzie tam gdzie zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa
i ochronie przed groźbą włamania. Szkło laminowane Stratobel złożone jest z dwu lub kilku tafli szklanych z jedną lub wieloma foliami  PVB (poliwinylobutyralu). Odpowiada wszystkim poziomom bezpieczeństwa w zależności od składu i obowiązujących norm. Chroni przed wypadkami i przed włamaniami. Szkło ma właściwości kuloodporne i przeciwwybuchowe (istnieje możliwość łączenia z folią poliwęglanowi). Produkowane jest z przezroczystą folią PVB, folią kolorową (opalizującą w kolorach podstawowych) lub w formie szyb dekoracyjnych z bardzo szerokim wachlarzem kolorów i wzorów geometrycznych.

Szkło  ozdobne
          
Szkło  ozdobne  -  Stratobel Color, Stratobel Vanceva, Stratobel Imagin, Imagin. Liczne efekty dekoracyjne mogą być uzyskane stosując barwione tafle szklane, matowane z wzorem wytłaczanym lub z przekładkami wzorzystymi barwionymi. Gama wyrobów szkła laminowanego ornamentowego jest bardzo szeroka. Stratobel Color - szkło laminowane z folią z poliwinylbutyralu (PVB) standardowego koloru Stratobel Vanceva - jest  to szkło laminowane z folią z tworzywa sztucznego zawierającą szeroki wachlarz kolorów i wzorów dekoracyjnych.

Szkło ornamentowe
          
Imagin - przeświecające  szkło ornamentowe posiadające  jedno lub dwustronnie tłoczony wzór. Stosowane jest w celu zmniejszenia przejrzystości przy zachowaniu dobrej przepuszczalności światła naturalnego. Poziom przezroczystości  uzależniony jest od  rodzaju wzoru i jego struktury. Szkła ornamentowe dostępne jest jako bezbarwne oraz  w kolorach  brązu i żółci.

Szkło przeciwsłoneczne - Stopray
          
Szkło przeciwsłoneczne - Stopray  stosowane przy dużych przeszklonych powierzchniach w sytuacjach gdy nadmiar słońca powoduje przegrzewanie pomieszczeń lub oślepianie użytkowników. Cechuje się wysoką transmisją światła i niskim przenikaniem ciepła do wnętrza budynku.  Ma szerokie zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, sklepach, ośrodkach wypoczynkowych i  hotelach. Budynki oszklone szkłem Stopray dzięki  rozległemu  wyborowi  poziomów odbicia i przewodzenia świetlnego oraz zróżnicowanym  barwom, zyskują na estetyce wyglądu oraz  stwarzają wrażenie powiększania przestrzeni na zewnątrz. Oszklenie do kontroli słonecznej i izolacji cieplnej  Stopray otrzymywane jest przez nakładanie cienkiej selektywnej powłoki tlenków metali. Dostępne jest w wyjątkowej gamie o wyglądzie neutralnym i niskim odbiciu światła oraz  w różnych kolorach.

Szkło  ognioochronne - Pyrobel
          
Szkło  ognioochronne - Pyrobel - Pyrobelite -ognioochronne szkło wielowarstwowe zbudowane jest z bezbarwnych tafli Planibelu połączonych przezroczystymi przekładkami. Podczas pożaru ognioochronne szkło wielowarstwowe Pyrobel - Pyrobelite przekształca się w nieprzezroczysty ekran zapewniając tym samym szczelność, odcinając płomienie i ograniczając lub powstrzymując transmisję ciepła.

W ofercie "OKNO - PIAST" dostępne są również szyby  zespolone z zamontowanymi wewnątrz regulowanymi,  poziomymi  żaluzjami - Thermobel Luxaclair.

DO GÓRY