Parapety

Każdemu Klientowi proponujemy  rozwiązania   odpowiadające Jego indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Parapety

Ważnym elementem wykończenia okna są  parapety, zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne, które również znajdziecie Państwo w naszej ofercie. O ich funkcjonalności, trwałości i estetyce decyduje materiał
z jakiego są  wykonane. Te zewnętrzne powinny być zrobione z materiałów nienasiąkliwych i odpornych na warunki atmosferyczne (opady, wysokie i niskie temperatury oraz nasłonecznienie).

Wewnętrzne natomiast mogą być mniej wytrzymałe, za to jako element wnętrza powinny być ładne i estetyczne. Jedne i drugie mają jednak  chronić  ściany przez zawilgoceniem.


 

Parapety wewnętrzne  

Wykonane  z prawdziwej mączki marmurowej  wymieszanej z  naturalnymi   żywicami posiadające wspaniałe właściwości.  W przeciwieństwie do kamieni naturalnych i konglomeratów  nie wymagają stosowania impregnatów zabezpieczających. W ofercie proponujemy dwa rodzaje powierzchni: błyszczącą i matową. Obydwie są odporne na plamy (woda , kawa, wino, tłuszcz) , zmiany temperatury (od  -40 °C  do 80 °C), działanie promieni UV oraz środków chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym. Parapet ten jest elastyczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co ma również istotne znaczenie w dalszej eksploatacji. Parapety te  mogą być przeznaczone do użytku  wewnętrznego jak i na zewnątrz.

Parapety wewnętrzne wykonane  z  PCV

to trwały produkt charakteryzujący się stabilną formą, wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i łatwością
w utrzymaniu czystości za pomocą ogólnodostępnych środków czystości. Są wodoodporne i nie chłoną wilgoci.

Parapety zewnętrzne

wykonane z blachy stalowej najwyższego gatunku, ocynkowanej lub z aluminium. Powierzchnia pokryta jest wysokiej jakości lakierem
w dowolnych kolorach. Odpowiednia  jakość zastosowanych materiałów zapewnia parapetom trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych, a dobrze zamontowane chronią również  elewacje budynków.

DO GÓRY