Bramy garażowe

Każdemu Klientowi proponujemy  rozwiązania   odpowiadające Jego indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Bramy segmentowe

Brama jest jednym z najważniejszych elementów wykończenia budynku. Powinna być funkcjonalna, solidna, bezpieczna i dopasowana wyglądem do elewacji. Wszystkie te warunki spełniają bramy firmy KRISPOL. Najchętniej wybierane rozwiązanie to bramy segmentowe. Sposób, w który działają daje możliwość uzyskania maksymalnej przestrzeni dla auta parkującego wewnątrz garażu i na podjeździe.

Niemal nieograniczone możliwości wykończenia, pozwalają na tworzenie innowacyjnych i niepowtarzalnych rozwiązań. Bramy segmentowe dopasować można do różnych typów garaży i szerokości wjazdu – także do garaży podwójnych. Wysoki standard wykonania gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz doskonałą izolację cieplną.


 

Bramy rolowane

Bramy rolowane to rozwiązanie konstrukcyjne pozwalające na montaż bramy w garażach, w których uzyskać chcemy maksymalną wolna przestrzeń bezpośrednio pod sufitem, w przypadku nietypowych garaży i pomieszczeń gospodarczych. Brama otwiera się pionowo w górę, a pancerz po zwi- nięciu znajduje się w skrzynce na zewnątrz lub wewnątrz ga- rażu nad otworem wjazdowym.

 

Efektowne wykończenie

Końcowy efekt wizualny w przypadku bram uzyskuje się dobierając nie tylko kolor, czy okleinę do rodzaju przetłoczeń pancerza, ale również fakturę powierzchni paneli. Bramy KRISPOL dostępne są w sześciu fakturach. Jeśli chcesz podkreślić indywidualny charakter swojego domu, skorzystaj z zapro-
ponowanych przez nas ozdobnych detali z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dekoracyjne elementy o eleganckiej matowej powierzchni zastosować można w bramie VENTE K2 RFS i dopasować ich wygląd do elementów ozdobnych w drzwiach wejściowych do budynku.

 

Praktyczne rozwiązania

Garaż to nie tylko miejsce, w którym parkujemy samochód. Czasami spełnia funkcję pomieszczenia wymagającego dodatkowych udogodnień i praktycznych rozwiązań. Perfekcyjnym uzupełnieniem bramy garażowej okazują się często boczne drzwi garażowe lub wbudowane drzwi serwisowe. Daje to możliwość wejścia do garażu przez niski próg, ułatwiający przejazd urządzeniom na kołach bez konieczności podnoszenia całej bramy. Znajdziesz w naszej ofercie także najróżniejsze dodatki: przeszklone sekcje aluminiowe lub okna doświe- tlające wnętrze garażu o różnym rozmiarze i kształcie, kratki wentylacyjne, rygle, zamki. Bramę wyposażyć można w dwustronny uchwyt lub klamkę o ergonomicznym kształcie.

 

Drogocenne ciepło

Nasze bramy posiadają jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku - U=1,05 [W/m2K] *. W bramach segmentowych zastosowaliśmy tzw. ciepłe panele o grubości 40 mm, wypełnione pianką poliuretanową i uszczelniliśmy ją na całym obwodzie oraz między segmentami. Dodaliśmy także dwie wargi przy dolnej uszczelce między panelem a podłożem. To rozwiązanie pozwala zatrzymać cyrkulację powietrza w miejscach, którymi mogłoby uciekać ciepło. Kształt łuku górnego został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża. Brama stała się w ten sposób jeszcze bardziej szczelna i bezpieczna.

 

Solidna konstrukcja

Bez względu na to jak dobrze brama wygląda z zewnątrz, nie należy zapominać o tym, że powinna być przede wszystkim solidnie wykonana. Warto zatem sprawdzić, jak brama wygląda od wewnątrz. W mechanizmach bram stosujemy rozwiązania, które ją wzmacniają, ułatwiają montaż i dopasowanie do przestrzeni garażu, a także zapewniają niezawodność i estetyczny wygląd również od środka.
W każdej bramie montujemy zawiasy środkowe, dodatkowo zwiększające sztywność konstrukcji. Oferujemy 6 typów prowadzeń, dzięki którym bez problemu dobrać można pasujące do garażu rozwiązanie. Wszystkie elementy metalowe bram są zabezpieczone przed korozją. Jako jedni z nielicznych na rynku malujemy okucia boczne wewnątrz bramy na kolor dopasowany do koloru paneli.

 

Bezpieczna codzienność

Wciąż udoskonalamy nasze produkty, wprowadzając w nich rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo użytkowania i zabezpieczające działanie mechanizmów. W każdej bramie montujemy dodatkowe zabezpieczenie przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny. Napędy posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, gdy ta napotka na opór. Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, która uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda. Rolki jezdne montowane we wszystkich bramach dodatko- wo wyposażyć możemy w osłony chroniące palce. Również segmentom bram nadaliśmy specjalnie zaprojektowany, bezpieczny kształt.

 

Wygodna obsługa

Wygodna brama jest urządzeniem bezproblemowym w obsłudze, niezawodnym i cichym. Komfort użytkowania zapewnia między innymi niezawodna automatyka. Mechanizmy zastosowane w naszych produktach to urządzenia najlepszych, renomowanych producentów. Gwarantują łatwą i bezproblemową obsługę, a także umożliwiają wpięcie bramy w dowolny system „domu inteligentnego” i instalacje alarmowe.

Stosujemy w bramach łożyskowane rolki. Zminimalizowaliśmy również ilość połączeń na prowadnicach. Dzięki tym rozwiązaniom praca bramy jest cicha i płynna. Każdą wyprodukowaną przez nas bramę, niezależnie od wymiaru, można bez problemu otworzyć jedną ręką bez użycia siły. Umożliwiają to dwie sprężyny skrętne, zapewniające optymalne wyważenie bramy.

 
DO GÓRY